WYJĄTKOWE PRZEDSZKOLE, W KTÓRYM W RAMACH CZESNEGO ZAPEWNIAMY

PAKIET ZAJĘĆ EDUKACYJNO-WARSZTATOWYCH :

HAPPY BUBBLES

Zajęcia w języku angielskim prowadzone przez lektora. Zajęcia polegają na stopniowym oswajaniu się z językiem angielskim traktując go jako narzędzie do poznawania świata zupełnie bez stresu, intuicyjnie. Dzieci uczące się w ten sposób, robią to niejako „przy okazji”, bez monotonnego powtarzania słówek i zwrotów na pamięć.Jest to skuteczny sposób nauczania języka angielskiego, ponieważ działa w sposób naturalny - łącząc naukę z zabawą.

TRA LA LA WSZYSTKO GRA - SPOTKANIA Z MUZYKĄ

To zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo dzieci odkrywają świat rytmów i skal.  Każdym zajęciom towarzyszy inny instrument na którym gra profesjonalny muzyk. Zajęcia stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania.

PROFESOR LUPA NA TROPIE NIEZWYKŁYCH ODKRYĆ

Dzieci posiadają niezwykłą, naturalną umiejętność i potrzebę odkrywania otaczającego ich świata, dlatego tak chętnie uczestniczą w szelkiego rodzaju eskperymentach. Nasze zajęcia edukacyjne nadają nowy ton wiedzy, gdzie doskonała zabawa łączy się z nauką. Na czas, kiedy przedszkole zamienia się w laboratorium naukowe, w którym mali naukowcy poznają zaskakujący świat fizyki, chemii i inżynierii. Siłą „Eksperymentów” są mali naukowcy zadający coraz to mądrzejsze pytania i rozbudzający w sobie kolejną ciekawość świata.

KODOWANIE NA DYWANIE

Celem zajęć jest nauczenie dzieci podstaw logicznego myślenia i jednocześnie wprowadzanie dzieci w świat programowania. Dzieci zapoznają się z koncepcją układu współrzędnych, poznają problematykę zbiorów czy operatorów logicznych. Poznają takie pojęcia jak algorytm, pętla, wzór oraz rozwijają umiejętności planowania, sekwencjonowania i wyszukiwania błędów, a wszystko w ciekawej i atrakcyjnej formie. Pomagamy dzieciom budować pewność siebie, poprzez pokazanie, że każdy duży problem składa się z wielu małych problemów, z którymi dziecko jest w stanie sobie poradzić.

KUCHCIKOWO

Gotowanie z dziećmi to niedoceniane, a jakże wartościowe zajęcie! To nie tylko ogromna frajda i radość, ale również nauka i przełamanie barier związanych z obawą przed niektórymi grupami żywności. Najlepszy sposób aby zapoznać dzieci z wartościowymi produktami oraz zachęcić do ich spożywania. Dzięki naszym warsztatom dzieci mają szansę dotknąć, powąchać i obejrzeć z bliska artykuły spożywcze, jednym słowem pobudzić wszystkie zmysły. Dzięki cyklicznym zajęciom kulinarnym dzieci przełamują niechęć i strach przed różnorodną żywnością.

DOGOTERAPIA

Metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę. Zajęcia z udziałem psa dla dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają umiejętność okazywania emocji, emtatii oraz uczą bezpiecznego kontaktu z psem. Najmłodsi dowiadują się, jak bezpiecznie bawić się z psem, odczytywać ich zachowania i w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa. Pies motywuje także i zachęca najmłodszych do wszelakich działań, edukacji i aktywności. Obecność psa zdecydowanie pozwala na szybszą naukę – dzieci, chętniej przyswajają wiedzę z różnorodnego zakresu.

LOGOPEDIA
Głównym celem zajęć logopedycznych jest stymulowanie mowy. Ćwiczenia mają na celu korygować nieprawidłową wymowę w sferze fonetycznej, leksykalnej czy gramatycznej. Kształcą inwencję twórczą dziecka, usprawniają jego aparat mięśniowo- ruchowy i uwrażliwiają je na zjawiska akustyczne

PALUSZKOWE ROZWIJANKI

Interdyscyplinarne podejście do edukacji owocuje dużymi sukcesami w obszarze terapii ręki w integracji sensorycznej. Nasze zajęcia, za pomocą odpowiednich ćwiczeń i zabaw mają za zadanie rozwijać sprawność ruchową kończyn górnych oraz sprawność manipulacyjną dłoni, usprawniać umiejętność i jakość chwytu, a także koordynację bilateralną.

SENSOPLASTYKA

Zajęcia sensoplastyczne dla dzieci to zajęcia na których powstają ciastoliny, gluty, lawy, farby, kolorowy piasek lub śnieg, których podstawowym celem jest pobudzenie wszystkich zmysłów u dzieci tak, aby dziecko mogło odczuć na własnej skórze ich oddziaływanie. Na zajęciach sensoplastycznych robi się wszystko, aby dać dziecku możliwości spontanicznej zabawy, pozwalając tym samym na dużą kreatywność i rozwój wyobraźni. Podczas ćwiczeń wspomagamy również integrację sensoryczną.

ZUMBA

Zajęcia pozwalają na szczególny sposób wyrażania emocji poprzez ekspresję ruchową. Taniec usprawnia także koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija pamięć ruchową oraz muzykalność, a także sprawność fizyczną. Dodatkowo taniec z elementami Zumby dodaje niezwykłej dawki endorfin :)

JUDO Z ELEMENTAMI KOMPENSACJI WAD POSTAWY

Judo z kompensacją wad postawy to zestaw ćwiczeń korygujących i zapobiegających wadom postawy u dzieci. Rozwijają sprawność fizyczną, gibkość i dynamikę oraz koordynację ruchową. Zajęcia mają zapoznać dzieci z formą rekreacji ruchowej z elementami sztuk walk (dzieci nie uczą się walczyć między sobą).

DODATKOWE ZAJĘCIA DLA CHĘTNYCH DZIECI:

LUBIĘ SPORT

Ruch, zdrowie i dobra zabawa w jednym ! Zajęcia które mają wszechstronne i korekcyjne oddziaływanie na organizm dziecka.

Korygują wady postawy, poprawiają koordynację ruchową, wpływają korzystnie na rozwój psychoruchowy, ale także emocjonalny dziecka.

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego i doświadczonego trenera Karola Fedunika.

SZACHY

Zajęcia szachowe uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia. Trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny, są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia.

*Zajęcia z szachami dla dzieci od 5 r.ż. Cenowo i organizacyjnie uzależnione od ilości chętnych.