Niepubliczne Przedszkole BĄBELKI
Menu
Strona głowna  /  Zajęcia dodatkowe
Zajęcia dodatkowe

WYJĄTKOWE PRZEDSZKOLE, W KTÓRYM W RAMACH CZESNEGO ZAPEWNIAMY

PAKIET ZAJĘĆ EDUKACYJNO-WARSZTATOWYCH :

 

 

HAPPY BUBBLES

Zajęcia w języku angielskim prowadzone przez lektora. Zajęcia polegają na stopniowym oswajaniu się z językiem angielskim traktując go jako narzędzie do poznawania świata zupełnie bez stresu, intuicyjnie. Dzieci uczące się w ten sposób, robią to niejako „przy okazji”, bez monotonnego powtarzania słówek i zwrotów na pamięć.Jest to skuteczny sposób nauczania języka angielskiego, ponieważ działa w sposób naturalny - łącząc naukę z zabawą.

 

 

 

 

TRA LA LA WSZYSTKO GRA

To zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Zajęcia stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania.

 

 

 

 

DZIECKO W ŚWIECIE EMOCJI

Dziecko przedszkolne ma naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę wyrażania ekspresji twórczej. Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć, a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia i co bardzo ważne wyrażać emocje. 

 

 

 

PROFESOR LUPA NA TROPIE NIEZWYKŁYCH ODKRYĆ

Dzieci posiadają niezwykłą, naturalną umiejętność i potrzebę odkrywania otaczającego ich świata, dlatego tak chętnie uczestniczą w szelkiego rodzaju eskperymentach. Nasze zajęcia edukacyjne nadają nowy ton wiedzy, gdzie doskonała zabawa łączy się z nauką. Na czas, kiedy przedszkole zamienia się w laboratorium naukowe, w którym mali naukowcy poznają zaskakujący świat fizyki, chemii i inżynierii. Siłą „Eksperymentów” są mali naukowcy zadający coraz to mądrzejsze pytania i rozbudzający w sobie kolejną ciekawość świata.

 

 

 

 

KODOWANIE NA DYWANIE

 Celem zajęć jest nauczenie dzieci podstaw logicznego myślenia i jednocześnie wprowadzanie dzieci w świat programowania. Dzieci zapoznają się z koncepcją układu współrzędnych, poznają problematykę zbiorów czy operatorów logicznych. Poznają takie pojęcia jak algorytm, pętla, wzór oraz rozwijają umiejętności planowania, sekwencjonowania i wyszukiwania błędów, a wszystko w ciekawej i atrakcyjnej formie. Pomagamy dzieciom budować pewność siebie, poprzez pokazanie, że każdy duży problem składa się z wielu małych problemów, z którymi dziecko jest w stanie sobie poradzić.

 

 

 

 

 

KUCHCIKOWO

Gotowanie z dziećmi to niedoceniane, a jakże wartościowe zajęcie! To nie tylko ogromna frajda i radość, ale również nauka i przełamanie barier związanych z obawą przed niektórymi grupami żywności. Najlepszy sposób aby zapoznać dzieci z wartościowymi produktami oraz zachęcić do ich spożywania. Dzięki naszym warsztatom dzieci mają szansę dotknąć, powąchać i obejrzeć z bliska artykuły spożywcze, jednym słowem pobudzić wszystkie zmysły. Dzięki cyklicznym zajęciom kulinarnym maluchy przełamują niechęć i strach przed różnorodną żywnością

 

 

 

 

DOGOTERAPIA

Metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę. Zajęcia z udziałem psa dla dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają umiejętność okazywania emocji, emtatii oraz uczą bezpiecznego kontaktu z psem. Najmłodsi dowiadują się, jak bezpiecznie bawić się z psem, odczytywać ich zachowania i w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa. Pies motywuje także i zachęca najmłodszych do wszelakich działań, edukacji i aktywności. Obecność psa zdecydowanie pozwala na szybszą naukę – dzieci, chętniej przyswajają wiedzę z różnorodnego zakresu.

 

 

 

 

LOGORYTMIKA

Logorytmika jest połączeniem rytmiki z terapią logopedyczną, na którą składa się szereg ćwiczeń muzyczno–ruchowych, oddziaływających na płaszczyznę słuchowo-ruchową. Zadaniem ćwiczeń jest uwrażliwienie dzieci i zwrócenie ich uwagi na zjawiska wspólne dla muzyki i wypowiedzi, a więc na rytm, tempo, wysokość dźwięku, głośność dźwięku, akcentację, frazowanie i artykulację. Kształcą inwencję twórczą dziecka, usprawniają jego aparat mięśniowo- ruchowy i uwrażliwiają je na zjawiska akustyczne

 

 

 

PALUSZKOWE ROZWIJANKI

Interdyscyplinarne podejście do edukacji owocuje dużymi sukcesami w obszarze terapii ręki w integracji sensorycznej. Nasze zajęcia, za pomocą odpowiednich ćwiczeń i zabaw mają za zadanie rozwijać sprawność ruchową kończyn górnych oraz sprawność manipulacyjną dłoni, usprawniać umiejętność i jakość chwytu, a także koordynację bilateralną.

 

 

SENSOPLASTYKA

Zajęcia sensoplastyczne dla dzieci to zajęcia na których powstają ciastoliny, gluty, lawy, farby,kolorowy piasek lub śnieg, których podstawowym celem jest pobudzenie wszystkich zmysłów u dzieci tak, aby dziecko mogło odczuć na własnej skórze ich oddziaływanie. Na zajęciach sensoplastycznych  robi się wszystko, aby dać dziecku możliwości spontanicznej zabawy, pozwalając tym samym na dużą kreatywność i rozwój wyobraźni. Podczas ćwiczeń wspomagamy również integrację sensoryczną.

 

 

 

 

 

 

FIKOŁKOWO

Zajęcia z tańca uczą szczególnego wyrażania emocji poprzez ekspresję ruchową, rozwijają kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. Taniec usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija pamięć ruchową oraz muzykalność, a dodatkowo taniec z elementami Zumby dodaje niezwykłej dawki endorfin :)

 

 

 

 

 

 

JUDO Z ELEMENTAMI KOMPENSACJI WAD POSTAWY

Judo z kompensacją wad postawy to zestaw ćwiczeń korygujących i zapobiegających wadom postawy u dzieci. Rozwijają sprawność fizyczną, gibkość i dynamikę oraz koordynację ruchową. Zajęcia mają zapoznać dzieci z formą rekreacji ruchowej z elementami sztuk walk (dzieci nie uczą się walczyć między sobą). 

 

 

 

 

 


DODATKOWE ZAJĘCIA DLA CHĘTNYCH DZIECI:

 

 

BASEN

Naukę pływania można rozpocząć w każdym wieku, a im młodsze dziecko, tym nauka przychodzi łatwiej. Pływanie w wieku przedszkolnym ma wszechstronne i korekcyjne oddziaływanie na organizm dziecka. Koryguje wady postawy oraz hartuje organizm, wpływa korzystnie na rozwój psychoruchowy i emocjonalny, poprawia koordynację ruchową.

 

 

 

 

 

SZACHY

Zajęcia szachowe uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia. Trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny, są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji. 

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia.

 

 

 

 

 

JOGA

Dzięki połączeniu ruchu z relaksacyjną muzyką oraz przepiękną bajką ćwiczenia jogi stają się atrakcyjną dla dzieci formą nie tylko ruchu w relaksie, ale sposobem doskonalenia pracy mózgu poprzez precyzyjny ruch. Dziecko posiada niezwykły potencjał wyrażający się w naturalnym poziomem elastyczności ciała, który należy utrzymać jak najdłużej.

 

 

 

*Zajęcia Joga, szachy i basen dla dzieci od 5 r.ż. cenowo i organizacyjnie uzależnione od ilości chętnych. 


Ostatnia aktualizacja: 2022-01-13